Nominanti 2017

Vyberte OTCA ROKA 2017

Tohto roku už po dvadsiaty siedmy raz vyhlásila redakcia Slovenky anketu venovanú výnimočným otcom, z ktorých jeden získa titul Otec roka.
Aj tentoraz predstavujeme päť nominovaných. Spomedzi nich určíte víťaza vy, vážené čitateľky a čitatelia, ak pošlete svoj hlas tomu z nich, ktorého príbeh vás najviac osloví.

Pošlite SMS na číslo 7507 v tvare OR(medzera) číslo nominanta.
Hlasovanie sa končí 16. júna o 12.00 hod.

Cena SMS je 0,50 eura s DPH. Hlasovanie zabezpečuje Spoločnosť MegaVox, s.r.o.

1. VOJTECH BENKO (43), BREZNO
SMS v tvare OR 1
Synove nohy

„Ja som bežný smrteľník, nemyslím si, že som výnimočný,“ tvrdí, no ľudia, čo ho poznajú, simyslia opak. Nie každý muž by sa vzdal zamestnania, aby mohol byť opatrovateľom svojho syna, sedával s ním v školskej lavici, chodil na liečebné pobyty a po víkendoch ho na chrbte vynášal aj na tie najvyššie kopce. „Otec sú vlastne Lukášove nohy. Spolu chodia na túry, na rôzne podujatia, väčšinou športové. Lukáš je pre svojich rodičov najvyššou prioritou. Vďaka tomu videl a zažil oveľa viac ako jeho zdraví vrstovníci, na ktorých nemajú rodičia toľko času,“ napísala Ľubica Vránska, riaditeľka školy v Čiernom Balogu – Jánošovke, ktorú desaťročný Lukáš navštevuje.

— Prečítajte si celý príbeh —>

2. IVAN MORAVČÍK (27), BRATISLAVA
SMS v tvare OR 2

Zvládne viac ako starší chlapi

V dňoch, keď má v predajni rannú zmenu, vstáva Ivan Moravčík už o štvrtej. Svojej manželke Miške pichne injekciu na riedenie krvi a počas hodiny, keď treba počkať, či nenastane reakcia, prebalí malého Janka, pripraví mu mliečko a nakŕmi ho, aby si Miška mohla dlhšie pospať. Potom vypije kávu a ide do práce. Je zástupcom vedúcej v jednej z bratislavských predajní potravín. Vyučil sa síce za kuchára,
ale má rád ľudí a práca v obchode ho baví viac.

— Prečítajte si celý príbeh —>

3. PAVOL TKÁČIK (53), NITRA
SMS v tvare OR 3

Je to moja povinnosť!

„Byť silný, zodpovedný a milujúci zároveň je veľmi ťažké. Pán Tkáčik to však zvláda a jeho deti ho za to odmeňujú vzorným správaním a dobrými výsledkami v škole. Preto som sa rozhodla nominovať tohto otca, ktorý môže ísť mnohým príkladom,“ napísala do Slovenky pani Brigita Tarinová z Nitry. Keď organizovala benefičný koncert, upozornili ju na tohto otca učiteľky zo školy, ktorú Katka a Matúško navštevujú. Aj v škole si vážia osamelého otca, ktorý sa vzorne stará o dve deti.
„Veď je to moja psia povinnosť! Sú to moje deti, tak to musím to zvládnuť!“ odpovedá na otázku, či sa nebál vo svojom veku prevziať do výchovy dve malé deti.

— Prečítajte si celý príbeh —>

4. PETER LAZOR (42), MARKUŠOVCE
SMS v tvare OR 4

Profesionálny Otec

„Spoznali sme ho vďaka projektu Rádio Lumen spája Lumen rodiny. Spolu s manželkou robia život deťom okolo seba hodnotnejší, spokojnejší a šťastnejší,“ napísala o tomto výnimočnom otcovi Andrea Kundrová z Rádia Lumen.
Peter Lazor pochádza zo štyroch súrodencov, jeho manželka Adriana má päť bratov a už keď sa brali, bolo im jasné, že aj oni chcú mať viac detí. Najstaršia dcéra má devätnásť, po nej vždy po dvoch rokoch pribudlo ďalšie dieťa. Piaty, malý Ferko, sa narodil s väčším odstupom– po jedenástich rokoch. Medzi tým sa však v tejto rodine našlo postupne miesto aj pre osem ďalších detí.

— Prečítajte si celý príbeh —>

5. MGR. PAEDR. FRANTIŠEK NAMEŠPETRA (66), KOJATICE
SMS v tvare OR 5

Nikdy sa nevzdávaj!

„Dovolím si prihlásiť môjho láskavého a starostlivého otca Františka,“ tak sa začína list, ktorý napísal jeho najstarší syn Marek. „Spolu s manželkou Máriou, našou milovanou a skvelou mamičkou vychovali troch synov. Náš najmladší brat Jozef, ktorého voláme Joko, sa narodil po komplikovanom pôrode a v predškolskom veku uňho diagnostikovali autistický syndróm.Celá rodina robila všetko pre to, aby Joko čo najmenej trpel. Otec, ktorý vyštudoval špeciálnu pedagogiku, ho naučil čítať, písať a spoločensky sa orientovať…“

— Prečítajte si celý príbeh —>