Otec roka 2016, Výber

Rodina je základ zdravej spoločnosti, tvrdí Mária Reháková

Najdlhšia trvajúca anketa Otec roka v piatok 17. júna spoznala svojho absolútneho víťaza. Ako ju vníma samotná organizátorka Mária Reháková sa dozviete v rozhovore.

Jej hlavnými myšlienkami sú sila lásky a rodinné putá, ktoré sú najdôležitejšie. Riaditeľka vydavateľstva Star production Mária Reháková sa rozhodla aj naďalej pokračovať v ankete Otec roka, ktorá vyzdvihuje hlavu rodiny. „Rodina by mala byť základom spoločnosti. Mnohé z týchto rodín zažili kruté časy, aké si ani nevieme predstaviť, “ hovorí pani Reháková, ktorá vedie úspešnú anketu už vyše 10 rokov.

Absolútny víťaz Arpád Rubint sa s obrovskou láskou stará o svojho syna Robka, ktorý trpí svalovou dystrofiou. „Ostal s ním sám a ukážkovo sa o neho stará. Videli sme, aký je to ťažký prípad, ale on sa s tým vie bravúrne vysporiadať,“ hovorí o aktuálnom otcovi roka.

Zaujímavosťou je, že vďaka ankete Otec roka sa na Slovenku začal oslavovať sviatok Deň otcov. „Na základe iniciatívy týždenníka Slovenka môžeme u nás každú tretiu júnovú nedeľu oslavovať tento krásny sviatok,“ na záver dodala pani Reháková.